107,6 FM

Rybnik. Jest szybsze połączenie z A1. Rybnicki odcinek drogi Racibórz-Pszczyna gotowy

Rybnicki odcinek drogi regionalna Racibórz Pszczyna został otwarty. Obwodnicą Rybnika kierowcy mogą jechać z prędkością 100 km/h. Bezpośrednie połączenie miasta z autostradą A1 powinno odciążyć ruch tranzytowy na terenie Rybnika.

 - To dziejowa chwila, największa inwestycja drogowa w historii miasta - słyszymy w rybnickim magistracie. O szczegółach mówi Radiu eM Agnieszka Skupień z rybnickiego urzędu miasta:

 

Inwestycja rozpoczęła się w 2017 roku i kosztowała 433 miliony złotych. Prawie 300 milionów to dofinansowanie ze środków unijnych. Projektowanie i szukanie środków dla inwestycji rozpoczęło wiele lat wcześniej.

Największa w historii Rybnika inwestycja drogowa obejmuje:

  • 10,2 km trasy dwujezdniowej
  • 860 m Drogi Śródmiejskiej 
  • 13 obiektów inżynieryjnych (11 wiaduktów i 2 mosty)
  • 5 bezkolizyjnych węzłów drogowych
  • liczne ekrany akustyczne, zbiorniki retencyjne, sieć kanalizacji deszczowej, przepusty i przejścia dla zwierząt.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama