107,6 FM

Chór Opery Śląskiej prezentuje wyjątkowe wykonanie "Halki"

W Wielki Piątek artyści Chóru Opery Śląskiej pod kierownictwem prof. Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody przygotowali w sieci specjalną muzyczną prezentację.

Zdalnie wykonywany utwór to fragment „Halki” Stanisława Moniuszki.

Ten tytuł ma niezwykłe, symboliczne znaczenie dla Opery Śląskiej w Bytomiu - od jego wystawienia 14 czerwca 1945 roku zaczęła się historia tego teatru. Już od 75 lat, "Halka" niezmiennie pozostaje w repertuarze bytomskiej opery.

- W samym środku Triduum Paschalnego, w Wielki Piątek, dzień męki i śmierci Chrystusa, myślimy o tych, którzy cierpią i o tych, którzy przynoszą ulgę w cierpieniu. Z nadzieją na jutro, z ufnością patrząc w przyszłość - mówi prof. Krystyna Krzyżanowska-Łoboda, kierownik Chóru Opery Śląskiej.

Wszystkie zespoły artystyczne bytomskiej opery, ćwicząc w domu, łączą się z widzami poprzez codzienne prezentacje w kanałach społecznościowych. Zapowiadają transmisje oper z największych scen świata, uczą kroków baletowych i balletfit, organizują lekcje orkiestrowe. Przygotowują także specjalne koncerty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama