107,6 FM

Biskup apeluje o pomoc dla jeleniogórskiego ZOL

Potrzebny jest personel medyczny, wolontariusze, sprzęt i środki finansowe.

Publikujemy treść apelu biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego z dnia 11 kwietnia 2020 r. :


Drodzy Diecezjanie, szczególnie Mieszkańcy Jeleniej Góry, Wszyscy Ludzie Dobrej Woli!
W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Jeleniej Górze zaistniała bardzo trudna sytuacja. W ostatnich dniach wiele osób zostało tam zarażonych koronawirusem. W zaistniałych warunkach konieczne jest wzmożenie sił i środków, aby podołać wszystkim potrzebom, które się z nimi wiążą.

W tej sytuacji – na prośbą kierownictwa ZOL oraz dyrektora Caritas Diecezji Legnickiej – kieruję apel o pomoc. Ta pomoc jest potrzebna w trzech dziedzinach:

 1. Personel medyczny – osoby  z przygotowaniem medycznym (pielęgniarki, ratownicy medyczni, opiekunowie medyczni) oraz wolontariusze (pomoc osobom zakażonym i nie tylko);
 2. Sprzęt medyczny: maseczki, gogle, fartuchy, kombinezony, czapki, rękawice, środki do dezynfekcji;
 3. Pomoc finansowa – ofiary pieniężne można wpłacać na konto Caritas: 30 1600 1156 1847 4540 1000 0018 z dopiskiem: Pomoc dla ZOL Jelenia Góra.

  Kontakt z Caritas tel.:  (76) 724-43-72

Nadmieniam, że otrzymaliśmy już pewną pomoc od władz wojewódzkich, samorządowych i innych podmiotów, za którą składam serdeczne podziękowanie. Zgłosiło się już kilku wolontariuszy. Dołączą do nich także niektórzy alumni naszego Seminarium wraz z Księdzem Rektorem. To wszystko jednak – ze względu na liczbę zarażonych osób – okazuje się niewystarczające. Dlatego kieruję apel o pomoc, ufając jednocześnie Opatrzności Bożej, że w tej sytuacji znajdą się osoby i środki, które pomogą w sprostaniu zaistniałej sytuacji.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Libo
  12.04.2020 04:17
  https://warszawa.onet.pl/koronawirus-warszawa-dramat-w-domu-opieki-jedna-pielegniarka-na-50-osob/cskq5wv Seminaria w Warszawie na moje telefony w tej sprawie odpowiedziały w sposób dość solidarny. Wszystkie solidarnie mówią: "Niech ktoś inny się tym zajmie. Jest tylu studentów innych uczelni". Ja z pracy w szpitalu zrezygnowałam. Jakiś czas temu wzywałam personel do odejścia od łóżek. Oczywiście bez skutku bo przy polskiej medycynie zostały osoby które potrafią wpasować się obecne warunki. Jak to mówiła minister Bieńkowska... Pracują osoby które bez problemu radzą sobie z tym, że jest poniżej dna a kłamie się że jest powyżej.
  doceń 1
 • SERHIO
  14.04.2020 14:00
  Gdzie są nasze pieniądze wpłacane na Caritas? Rozumiem, że k. bp. też się dołożył!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama