107,6 FM

Kard. Pell na Wielkanoc: Chrześcijanie muszą zaakceptować cierpienie

Kardynał spędził w więzieniu 404 dni. 7 kwietnia 2020 roku został uniewinniony.

Zwolniony z aresztu australijski kardynał George Pell w liście zachęcił chrześcijan do zaakceptowania cierpienia. “Dotyczy to również błędów sądowych” - napisał 78-letni purpurat w liście otwartym z okazji Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy opublikowanym przez gazetę "Weekend Australian". Kardynał spędził w więzieniu 404 dni, zanim Sąd Najwyższy Australii uniewinnił go, 7 kwietnia, od zarzutów rzekomego seksualnego molestowania małoletnich.

W liście kard. Pell potwierdził swoją niewinność i wezwał chrześcijan do pomocy cierpiącym podczas pandemii koronawirusa. "Chrześcijanie widzą Chrystusa we wszystkich, którzy cierpią - ofiarach, chorych, w podeszłym wieku - i są zobowiązani do pomocy" - napisał kardynał, którego ostatnią funkcją był urząd prefekta Sekretariatu Spraw Gospodarczych Stolicy Apostolskiej.

Kardynał opowiedział, jak spędził 13 miesięcy w więzieniu "za przestępstwo, którego nie popełnił". Przyznał, że w tym czasie przeżywał "jedno rozczarowanie za drugim". "Ale z każdym ciosem pocieszało mnie to, że mogłem ofiarować je Bogu w jakimś dobrym celu, takim jak zamiana masy cierpienia w energię duchową".

11 grudnia 2018 roku kardynał Pell został przez ławę przysięgłych w Melbourne uznany winnym przestępstw seksualnych wobec małoletnich. 26 lutego tego roku Stolica Apostolska wydała zakaz publicznego wykonywania posługi oraz kontaktowania się w jakikolwiek sposób i formie z małoletnimi. 13 marca 2019 roku purpurat został uznany przez sąd stanu Wiktoria za winnego przestępstw seksualnych popełnionych w 1996 wobec dwóch 13-letnich chłopców z chóru w katedrze św. Patryka w Melbourne i skazany na 6 lat więzienia. Kard. Pell został osadzony w więzieniu o zaostrzonym rygorze. 21 sierpnia 2019 roku sąd stanu Wiktoria odrzucił apelację i utrzymał wyrok.

Orzeczenie Sądu Najwyższego Australii z 7 kwietnia br. ma charakter definitywny.

« 1 »
TAGI:
  • MarekB
    13.04.2020 06:31
    Teraz trzeba postawić przed sądem kłamców i oszczerców którzy składali fałszywe zeznania wobec kardynała.
    doceń 11

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama