107,6 FM

Jan Szczęśniewski: Z powodu pandemii świąteczne paczki dla potrzebujących były uboższe

- Z powodu pandemii świąteczne paczki dla potrzebujących były uboższe - powiedział w Radiu eM Jan Szczęśniewski, prezes Śląskiego Banku Żywności. Nie odbyła się coroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, a sklepy mają mniej żywności do przekazania organizacjom pomocowym.

Jak powiedział gość Radia eM, co prawda wiele sklepów zapowiedziało, że dysponuje mniejszymi zasobami żywności, która mogłaby być przekazana na rzecz pomocy społecznej, jednak brak ten w jakimś stopniu wypełniły duże sieci handlowe. Ponadto sami producenci żywności postanowili ofiarować część produktów, np. mąki i napojów. Sprawnie wykorzystywane są też środki z unijnego programu pomocy żywnościowej.

Jan Szczęśniewski uznał, że obecny stan epidemii to także dla samorządów kolejny moment na zdanie egzaminu dojrzałości, co to znaczy pomoc społeczna. Przyznał, że są gminy, które zamknęły swoją działalność i ograniczają wydawanie pomocy.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama