107,6 FM

W Rosji liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 21 tysięcy

W Rosji liczba zakażeń koronawirusem wzrosła we wtorek do 21 102 po wykryciu w ciągu ostatniej doby nowych 2774 infekcji. Jest to najwyższy dotąd w Rosji dobowy wzrost zakażeń. W ciągu ostatniej doby zmarło 22 pacjentów, a od początku pandemii - 170.

Wyzdrowiało dotąd 1694 pacjentów z COVID-19, w tym 224 w ciągu ostatniej doby.

Nowe dane podał powołany przez władze sztab do walki z koronawirusem. Przekazał on także dane dotyczące Moskwy, gdzie w ciągu ostatniej doby odnotowano 1489 nowych przypadków koronawirusa. Tym samym liczba chorych w stolicy Rosji przekroczyła 13 tysięcy.

Departament zdrowia w moskiewskim merostwie ocenił we wtorek sytuację w stolicy jako "napiętą" i wskazał, że liczba codziennie wykrywanych przypadków jest nadal "stabilnie wysoka". Ostrzegł także, że w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni może zabraknąć miejsc szpitalnych w placówkach przystosowanych do leczenia pacjentów z koronawirusem.

Do przyjmowania pacjentów z podejrzeniem koronawirusa mają zostać przystosowane w ciągu najbliższych dziesięciu dni 24 placówki medyczne w Moskwie. Wówczas liczba miejsc dla takich pacjentów wzrośnie do około 21 tysięcy.

Około 6 tysięcy zakażonych koronawirusem w Moskwie leczy się w domu ze względu na lekki przebieg infekcji.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama