107,6 FM

Zakrywanie ust będzie jednym z najdłuższych obowiązków zw. z epidemią

Nakaz zakrywania nosa i usta będzie jednym z dłuższych obowiązków wynikających z sytuacji epidemicznej; jeszcze przez wiele tygodni, a może nawet miesięcy będziemy musieli się liczyć z tym, że będziemy w takiej sytuacji - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Powszechny obowiązek zakrywania nosa i ust podczas przebywania poza domem zacznie obowiązywać od czwartku. Rzecznik rządy pytany w TVP1 jak długo ten nakaz będzie obowiązywał, ocenił, że "będzie to jeden z dłuższych obowiązków, który wynika z sytuacji epidemicznej".

"Jeszcze przez wiele tygodni, a może nawet miesięcy będziemy musieli się liczyć z tym, że będziemy w takiej sytuacji po to, abyśmy mogli wrócić do nowej rzeczywistości gospodarczej, po to żebyśmy mogli lepiej funkcjonować, wrócić do pewnej normalności, to te rygory epidemiczne muszą mieć charakter powszechny" - powiedział.

"Sens noszenia maseczek, zasłaniania ust jest wtedy, gdy ma on charakter powszechny w przestrzeni publicznej" - dodał P. Müller.

« 1 »
TAGI:
 • podajnik
  15.04.2020 09:21
  I bardzo dobrze. Kolejna dobra decyzja, a efekty widać w liczebności zachorowań.
  W sąsiednich Niemczech 132 tysiące chorych, w Polsce 7 tysięcy.
  Przy tej wymianie handlowej, którą mamy z Niemcami, kilkadziesiąt tysięcy kierowców bez kwarantanny codziennie przekracza granicę, to jest to bardzo dobry wynik.
  doceń 4
 • KRM
  15.04.2020 11:50
  A może Pan Rzecznik zechce powiedzieć ile razy rząd ma zamiar znowelizować ten głupi przepis. Na razie to "prawo" jeszcze nie weszło w życie a już trwają przymiarki do jego zmiany. Będą tak sobie na nas eksperymentowali do woli?
  A gdzie są ci, którzy jeszcze niedawno krzyczeli "Konstytucja, Konstytucja"? Interesuje ich tylko kwestia odwołania wyborów - poza tym mają nas w nosie?
  Cała ta klasa próżniacza powinna zostać zmieciona z powierzchni ziemi (w sensie politycznym) przez koronawirusa.
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama