107,6 FM

Blender próżniowy, czyli jak odkryć na nowo prawdziwy aromat naturalnych koktajli i smoothie

Lubisz świeżo miksowane koktajle? Chętnie serwujesz zupy-kremy i domowej roboty sosy? Jakość przyrządzanych posiłków jest dla ciebie bardzo ważna? Koniecznie poznaj blender próżniowy i jego możliwości.

Blender próżniowy – co to jest

Każdy wie, co to jest blender. Każdy też wie, co to jest próżnia. Ale jak połączyć próżnię z blenderem? Blender próżniowy to rodzaj blendera kielichowego (to ważne, żaden blender ręczny nie może być nazwany próżniowym), z którego przed blendowaniem odsysa się powietrze. Dzięki temu produkty są blendowane bez obecności tlenu, co przekłada się na kolor, zapach i smak otrzymywanych koktajli, smoothie, zup, sosów i past.

Tlen kojarzymy jako ten życiodajny i słusznie. Jednak kontakt tlenu z jedzeniem skutkuje szybszym jego psuciem się. Nie bez powodu pokrojone owoce i warzywa przechowujemy w lodówce w pojemnikach. A jeśli zostawimy jabłko lub banana na stole, to dość szybko ściemnieje i będzie nieapetycznie wyglądał.

Blender próżniowy eliminuje obecność tlenu, zmiksowane produkty nie są utlenione. Jeśli przechowamy je w pojemnikach próżniowych w lodówce, ich przydatność do spożycia będzie dłuższa niż w przypadku deserów i zup przyrządzanych w tradycyjnym blenderze i przechowywanych w słoikach.

Przeczytaj także: Blender próżniowy - rewolucja w blendowaniu

 

Blender próżniowy – po czym poznać najlepszy

Nie ma jednej definicji najlepszego blendera próżniowego. Każdy z nas ma inne potrzeby i wymagania. Są jednak pewne wspólne blenderom cechy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.

 

Rodzaj dzbanka – blendery oferowane są z dzbankami szklanymi i plastikowymi.

Pojemność dzbanka – niekoniecznie im większy, tym lepszy. Wielkość dzbanka trzeba dopasować do potrzeb rodziny. Dla kilku osób dzbanek dwulitrowy będzie optymalnym rozwiązaniem. Jedna osoba raczej nie wykorzysta jego pojemności i kupując blender z dużym dzbankiem, zwyczajnie przepłaci.

Moc blendera – im większa, tym wyższe rachunki za prąd. Jednak blender pobiera niewiele prądu no i pracuje raczej krótko, więc ta cecha nie powinna być najważniejsza przy dokonywaniu wyboru. Różnica w rachunkach za prąd przy używaniu blendera o dużej i małej mocy nie będzie znacząca.

Dodatkowy pojemnik próżniowy – przydatny, jeśli chcemy przechować część przygotowanej potrawy lub napoju na później. Można oczywiście przechować ją w zwykłym pojemniku, ale trzeba pamiętać o krótszej trwałości.

Liczba ostrzy tnących – im większa, tym dokładniejsze i szybsze blendowanie, ale znowu – nie ma sensu popadać w przesadę. Nie tylko te blendery o największej liczbie ostrzy przygotowują smaczne koktajle.

Liczba obrotów na minutę – im szybciej, tym… szybciej. Tak w skrócie można określić wartość tej cechy. Jednak za te najszybciej pracujące blendery zapłacimy najwięcej, a niekoniecznie musimy przyrządzać sosy i smoothie w rekordowym tempie.

Liczba trybów pracy - poza bardzo przydatnym w wielu wypadkach trybem pulse powinien istnieć więcej niż jeden tryb. Na przykład blender próżniowy eldom ma między innymi funkcję czyszczenia. To bardzo przydatne rozwiązanie i można domniemywać, że ten tryb jest często używany. Do wyboru jest też tryb blendowania lub mieszania.

Możliwość mycia części ruchomych w zmywarce – to niby standard, ale zawsze warto się upewnić.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama