107,6 FM

Biskup gliwicki przywraca Msze św. z udziałem wiernych

Diecezja gliwicka. Nowe wytyczne dotyczące sprawowania posługi liturgicznej.

W związku z kolejnymi rozporządzeniami rządowymi od poniedziałku 20 marca wprowadzane są nowe postanowienia biskupa gliwickiego Jana Kopca.

Jednocześnie nadal obowiązujące pozostają zapisy w dekrecie wydanym 25 marca br. oraz jego uzupełnieniu z 11 kwietnia br.

W opublikowanych dzisiaj wskazaniach znalazły się m.in. takie zarządzenia:

  • Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. zostaje przedłużona do odwołania. W dalszym ciągu zachęca się do udziału w niej za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu
  • Pozwolenie na odprawianie Mszy św. z ludem. Z określeniem  maksymalnej liczby uczestników (jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej kościoła) - informacja o tym powinna znaleźć się na drzwiach kościoła.
  • Obowiązek zachowania zasad bezpieczeństwa w kościele i na cmentarzu, m. in. zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem duchownych w czasie sprawowania obrzędów religijnych).
  • Zalecenie przyjmowania Komunii św. na rękę i z zachowaniem odpowiedniej odległości pomiędzy osobami.

Cały tekst dokumentu na następnej stronie:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama