107,6 FM

Włochy. Mandat dla proboszcza za 13 osób na pogrzebie

Karę w wysokości 280 euro nałożono na proboszcza z miejscowości Soncino w prowincji Cremona za udział zbyt dużej liczby osób w pogrzebie jednej z ofiar koronawirusa. Proboszcz zareagował ostro.

To podobno nie pierwszy przypadek ukarania proboszcza za przekroczenie obowiązujących przepisów epidemiologicznych. Tym razem dziennik „Il Messaggero” opisuje zdarzenie, do jakiego doszło w Soncino.

Kiedy karabinierzy weszli do kościoła w przysiółku Gallignano, trwała właśnie Msza pogrzebowa jednej z osób, które zmarły z powodu choroby COVID-19. Policjanci zastali w świątyni proboszcza, 6 asystentów (diakona, organistę i ministrantów), a w ławkach – 6 żałobników. Jak podkreśla proboszcz – „dobrze od siebie odseparowanych, wszyscy w maskach i rękawiczkach, jak należy”.

Funkcjonariusze, za naruszenie przez kapłana obowiązujących w czasie pandemii przepisów, nałożyli na niego mandat w wysokości 280 euro. Odpowiedź ks. Lino Violi była ostra: „Czy to jest szacunek? Karabinier, który przerywa Mszę, podchodząc do ołtarza? W kościele o powierzchni 350 mkw., w którym znajduje się 13 osób, z czego 6 opłakuje zmarłego? Gdzie jesteśmy – w Rosji Sowieckiej? Na razie nie płacę. Najpierw napiszę do prefekta policji, ponieważ czynności zastosowane przez karabinierów są nie do zaakceptowania i trzeba o tym wiedzieć. Poza tym mamy wideo, na którym wszystkie fakty zostały udokumentowane”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • gorolaz
    22.04.2020 08:20
    Uczestniczyłem wczoraj po raz pierwszy od czasu wprowadzenia ograniczeń we mszy świętej. Patrząc na ludzi w maskach ( ja oczywiście też byłem w masce) odniosłem wrażenie, że uczestniczę w jakiejś grotesce. Nie mam odwagi po raz drugi pokazywać się w kościele z kneblem na twarzy. Totalne upodlenie człowieka. Czekam, aż ta maskarada się skończy.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama