107,6 FM

Gubernator Nowego Jorku zalegalizował małżeństwa przez Zooma

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo zalegalizował czasowo zawieranie małżeństw przez oprogramowanie do obsługi wideokonferencji Zoom - donoszą media. Rozkaz wykonawczy Cuomo nadał również uprawnienia urzędnikom do zdalnego odprawiania ceremonii.

Uprawnienia do zdalnego zawierania małżeństw mają być dostępne dla mieszkańców stanu Nowy Jork do 18 maja i zostały wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia patogenu powodującego chorobę COVID-19 znacząco ograniczyła możliwość korzystania przez obywateli z usług administracyjnych w ich tradycyjnym wymiarze.

Pary chcące zdalnie zawrzeć związek małżeński za pośrednictwem wideokonferencji będą musiały podczas połączenia z urzędnikiem pokazać do kamery ważny dokument tożsamości. Połączenie wideo musi spełniać warunek umożliwiania bezpośredniego kontaktu pomiędzy parą a urzędnikiem oraz między dwojgiem narzeczonych, a także osobą pełniącą rolę świadka ceremonii.

Wszystkie osoby biorące udział w wideouroczystości zobowiązane są do podpisania stosownych dokumentów potwierdzających zawarcie związku i przesłania ich do urzędu z użyciem faksu lub innych środków komunikacji elektronicznej. Urząd zaś musi przekazać kopię dokumentów nowożeńcom.

Obostrzenia wprowadzone w USA na poziomie federalnym nie tylko wpłynęły na planowane przez Amerykanów śluby, ale też ograniczyły możliwość organizacji uroczystości dla grup większych niż dziesięcioosobowe.

« 1 »
  • Bezimienny
    20.04.2020 15:39
    No proszę. A opozycja biadoli, że wyborów nie da się przeprowadzić bez wychodzenia z domu :)
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama