107,6 FM

Śląskie. Sejmik daje zielone światło na utworzenie Panteonu Górnośląskiego

Sejmik Województwa Śląskiego zgodził się na utworzenie Panteonu Górnośląskiego. Umowę w sprawie tej inwestycji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego podpisano w lutym.

Uchwałę w sprawie utworzenia wspólnej instytucji kultury pod nazwą Panteon Górnośląski przyjął Sejmik Województwa Śląskiego. Samorząd regionu ma ją prowadzić z resortem kultury, samorządem Katowic i archidiecezją katowicką, która przeznaczy na ten cel część powierzchni katedry.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, przekazane przez rząd 40 mln zł ma trafić na adaptację podziemi katedry, a woj. śląskie dokłada się do tej kwoty po 1 mln zł przez trzy lata.

Wystawa w panteonie ma być podzielona na cztery grupy tematyczne, poświęcone: wybitnym postaciom związanym z kulturą, nauką i sztuką, bohaterom związanym ze Śląskiem i społecznikom oraz ludziom Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Pyjter
    23.04.2020 12:10
    Kościół na straży ,,Polskości" Śląska. Historia co innego a nacjonaliści swoje.rzygać sie chce. Co to ma wspólnego z Panem Jezusem ?
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama