107,6 FM

Koronawirus w domu księży emerytów

U dziewięciu z 30 kapłanów przebywających w domu emerytów Regina Cleri Home w Shrewsbury, na przedmieściach St. Louis, wykryto zakażenie koronawirusem COVID-19.

Informację tę podała archidiecezja Saint Louis, zaznaczając, że pierwszy przypadek zakażenia został wykryty w placówce 18 kwietnia. Od tego czasu dwóch kapłanów-emerytów zostało hospitalizowanych. Prawdopodobnie opuszczą jednak szpital w ciągu najbliższych dwóch dni.

Ks. Bill Kempf, proboszcz pobliskiej parafii św. Józefa Męczennika, ze smutkiem przyjął informację o zarażeniach, zaznaczając, że wszyscy mieszkańcy domu spokojnej starości dla kapłanów są w grupie wysokiego ryzyka.

Według archidiecezjalnego tygodnika „St. Louis Review”, dom emeryta nadal podejmuje wiele środków ostrożności, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia wirusa wśród osób starszych. Wejść do placówki mogą niezbędni pracownicy służby zdrowia i opieki hospicyjnej. Wprowadzono szereg dodatkowych obostrzeń związanych z koniecznością używania odpowiednich środków ochrony indywidualnej.

COVID-19 jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i tych z wcześniej istniejącymi schorzeniami. Agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych CDC (Centra Kontroli i Prewencji Chorób) podała, że 80 proc. zgonów koronawirusa w USA dotyczy osób w wieku 65 lat i starszych.

« 1 »
  • halinkaa
    22.04.2020 15:43
    być może to chlamydia pneumonie nie covid test reaguje na oba te przypadki, chlamydia jest częsta u starszych osób
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama