107,6 FM

Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie przełożony

Z powodu pandemii papież Franciszek postanowił wraz z Episkopatem Węgier przełożyć o rok zapowiedziany na wrzesień Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie - ogłosił w czwartek Watykan. Nieoficjalnie oczekiwano, że papież weźmie udział w tym wydarzeniu.

W oświadczeniu przekazanym dziennikarzom dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni napisał, że w związku z aktualną sytuacją sanitarną i jej konsekwencjami dla przemieszczania się ludzi papież postanowił przełożyć 52. Kongres Eucharystyczny w stolicy Węgier na wrzesień 2021 roku.

To kolejne masowe wydarzenie, którego data została zmieniona z powodu pandemii koronawirusa.

Wcześniej zdecydowano, że zapowiadane na przyszły rok w Rzymie Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w czerwcu 2022 roku, a Światowe Dni Młodzieży, które miały odbyć się w Lizbonie w 2022 roku, zostaną zorganizowane w sierpniu 2023 roku.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama