107,6 FM

Cieszyn. Pracownicy transgraniczni mają dość. Chcą otwarcia granicy z Czechami

Otwórzcie polsko-czeską granicę dla pracowników. Apelują władze Cieszyna. Chodzi o odblokowanie możliwości zarabiania dla pracowników transgranicznych.

Praca w Czechach budzi sporo kontrowersji. W tej chwili - ze względu na potrzebę 14-dniowej kwarantanny, jest praktycznie niemożliwa. Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz rozmawiała w tej sprawie z wicewojewodą Janem Chrząszczem. - Problem dotyka wielu osób - przyznaje Katarzyna Koczwara, rzecznik urzędu miasta w Cieszynie:

Apel o zniesienie obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla pracowników transgranicznych został skierowany do polskiego rządu. Wcześniej o rozważenie umożliwienia pracy w Czechach do premiera apelowało też m.in. starostwo powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama