107,6 FM

Śląskie. Poczta Polska nie otrzyma danych mieszkańców od prezydentów miast. Co z wyborami?

Kolejne miasta naszego regionu deklarują, że nie udostępnią danych mieszkańców Poczcie Polskiej. Przypomnijmy, że spółka zwróciła się mailowo o przekazanie spisu wyborców - wraz z adresami i numerami PESEL.

Kolejni włodarze miast województwa śląskiego ogłaszają, że nie udostępnią danych dotyczących mieszkańców - w trybie zaproponowanym przez Pocztę Polską. Przypomnijmy, że w nocy ze środy na czwartek samorządowcy otrzymali od spółki mailową prośbę o przekazanie spisu wyborców - wraz z adresami i numerami PESEL. Swoje wątpliwości wyraża burmistrz Bierunia, Krystian Grzesica:

Podobne stanowisko zajęli prezydenci Częstochowy, Katowic, Dąbrowy Górniczej czy Sosnowca. Prezydent Rybnika - Piotr Kuczera zaznacza:

A prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński dodaje:

Ruda Śląska także negatywnie odpowiada na pismo Poczty Polskiej w sprawie przekazania danych osobowych mieszkańców. Do władz miasta przyszedł dziś drugi mail w tej sprawie.-  Tym razem podpisany elektronicznie - co potwierdza, że wniosek wystosowała Poczta. - Nie przekażemy tych danych, bo w świetle prawa to nie poczta, leczy my samorządy organizujemy wybory - mówi Radiu eM Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej:

Informację o nieprzekazaniu danych mieszkańców Poczcie Polskiej potwierdziły zatem między innymi samorządy: Katowic, Dąbrowy Górniczej, Rudy Śląskiej, Gliwic, Chorzowa, Świętochłowic, Bierunia, Lędzin czy Tychów. Podobne stanowisko ma Śląski Zarząd Gmin i Powiatów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama