107,6 FM

 • Karina
  27.04.2020 12:05
  Jako żona i mama w katolickiej rodzinie widzę coraz większą objętność moich dzieci na sprawy Boże. Przyklejone do laptopów, bo ciągle jest jakieś zadanie, pozbawione sakramentów i kontaktu z kościołem otwierają się jeszcze bardziej na zło obecne w internecie. Robimy co możemy, ograniczamy, rozmawiamy, gramy w planszówki itp. I modlimy się różaniec i koronkę. Ale dzieci nie zawsze chcą się
  w to włączyć. I już teraz zaczynają mówić, że to jest tak wygodniej jak Msza jest w internecie. I do spowiedzi chodzić nie trzeba. Razem z mężem widzimy raczej spustoszenie niż domowy kościół. Moi znajomi mówią bardzo podobnie. Z całym szacunkiem, ale ks. Abp chyba żyje w jakimś innym świecie. Do tego jesteśmy jedyną archidiecezją w Polsce pozbawioną dostępu do spowiedzi. A przecież kapłanów nam nie brakuje. Tylko biskup nie pozwala. Kocham kościół, nie chcę krytykować, otaczam go modlitwą. Ale co mamy myśleć w takiej sytuacji, kiedy mamy największe restrykcje kościelne w kraju i jeszcze słyszymy , że przez to rozwija się nasza wiara. Nic bardziej mylnego.
  doceń 13
 • wietrzyk11
  27.04.2020 20:13
  Rzeczywistość jest bardzo zróżnicowana - i taka jest prawda. Są rodziny, które się do siebie zbliżyły, i takie, które się oddaliły. Są rodzice, którzy mają czas dla dzieci (bo pracują tak jak pracowali za te same pieniądze), i tacy, kiórych wykańcza praca zdalna i przeraża widmo bezrobocia. Są ludzie, którzy się modlą więcej, i tacy, którzy się modlą mniej, albo wcale. Jaka będzie wypadkowa, to się dopiero okaże.
  doceń 8
 • N
  27.04.2020 20:28
  U nas na początku izolacji było bardzo dobrze. Cała rodzina uczestniczyliśmy w mszach transmitowanych przez Internet, dzieci są małe, więc cieszyłem się, że w końcu możemy cała rodzina wspólnie uczestniczyć we mszy, że jesteśmy razem, dzieci nie przeszkadzają innym. Ale teraz jest coraz gorzej, dzieci są mniej chętne na udział we mszy. Jest trudniej, początkowy entuzjazm się skończył.
  doceń 4
 • Ina
  28.04.2020 00:26
  A ja mam w końcu czas, żeby pomodlić się razem z dzieckiem rano i wieczorem. W tym pędzie, w którym żyliśmy, rozmijaliśmy się na modlitwie...
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama