107,6 FM

Śląskie. Pracownicy w dobie koronawirusa pytają o wynagrodzenie postojowe. Teleporady m.in. w Wodzisławiu Śląskim

Pytania o uprawnienia pracowników, czy wynagrodzenie postojowe - na takie muszą odpowiadać w ostatnim czasie prawnicy. W Wodzisławiu Śląski bezpłatne - do tej pory stacjonarne - porady prawne, udzielane są teraz telefonicznie.

Teleporady prawników działają bez przerwy w Wodzisławiu Śląskim. Punkty stacjonarne bezpłatnych porad zostały zamknięte, ale specjaliści czekają pod numerami telefonów. Bezpłatne porady są dostępne dla tych, których nie stać na odpłatną rozmowę z prawnikiem. Jak z nich skorzystać? Tłumaczy Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim:

- Choć ustawa nie przewiduje, by porady dotyczyły działalności gospodarczej, nikt nie był w stanie przewidzieć takiej sytuacji jak obecnie - mówi adwokat Izabela Lach-Barteczka:

Numery telefonów do prawników udzielających bezpłatnych porad prawnych dostępne są na stronie internetowej starostwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama