107,6 FM

Piontkowski: Maseczki podczas egzaminu? Nie!

Nie widzę powodu, żeby ósmoklasiści i maturzyści musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminów - podkreślił w czwartek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Piontkowski podczas konferencji prasowej w KPRM został zapytany, jak wyglądają przygotowania do egzaminów maturalnych i ósmoklasisty oraz czy matury będą odbywały się w reżimie sanitarnym, a uczniowie będą pisali egzamin w maseczkach ochronnych i rękawiczkach.

"Przygotowujemy w tej chwili szczegółowy harmonogram i sposób organizacji egzaminów. Niedługo wyjdą odpowiednie rozporządzenia i zarządzenia dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej" - odpowiedział szef MEN.

Podkreślił, że reżim sanitarny będzie obowiązywał w dotarciu do budynku szkoły i podczas dotarcia do sali egzaminacyjnej i wówczas maseczka ochronna będzie obowiązywała wszystkich, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Jak dodał płyn dezynfekujący powinien stać przy wejściu do szkoły.

"Gdy uczeń usiądzie już w ławce to wówczas jego poprzednik będzie do niego odwrócony plecami, nie będzie z nim rozmawiał, bo to są przecież egzaminy pisemne, a nie ustne, więc na dzień dzisiejszy ja nie widzę powodu, żeby uczniowie musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminu" - powiedział Piontkowski.

Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach od 16 do 18 czerwca; egzaminy maturalne, ale tylko pisemne, zaczną się od 8 i zakończą 29 czerwca. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie będzie przeprowadzony od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy - od 17 do 28 sierpnia.

« 1 »
  • dirk
    30.04.2020 18:43
    Oby zadziałała znana z przeszłości przekora i fantazja młodych Polaków. Przeszkody tylko ich mobilizowały, to co zabronione czynili tym chętniej i z większym zaangażowaniem. kiedyś Tajne nauczanie, później droga do szkoły przez zaśnieżone pola czy błotniste drogi, zatłoczone PKS-y i wiecznie spóźnione pociągi. A potrafili być na czas. Sami jeszcze nie tak dawno (?) siedzieliśmy na wykładach w kurtkach i rękawicach, ogrzewanie uparcie nie działało, a nikt nawet nie wspomniał że coś mu nie pasuje. Czołgi i zomo na ulicach? Szlaban na granicach, brak kasy na prawie wszystko, kreda i tablica zamiast komputera? My robiliśmy swoje. Programy też dało się na niej pisać. A nawet wykonywać. Coś mi mówi, że dzisiejsi Młodzi wcale nie są inni. Przed nimi jedna droga - przed siebie. Dadzą radę, jak sądzę.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama