107,6 FM

Dlaczego warto zmienić stary materac na nowoczesny materac z pianki?

Mimo upływu lat tradycyjne materace sprężynowe są ciągle powszechnie stosowane w wielu łóżkach, jednak szybko się zużywają, co może prowadzić do wielu urazów kręgosłupa czy innych zwyrodnień w różnych częściach ciała.

Coraz częstszym wyborem są materace piankowe, które pozwalają na komfortowy wypoczynek niezależnie od rodzaju stelaża czy pozycji, jaką przybierze użytkownik. Co jednak konkretnie sprawia, że są one tak dobre? Sprawdź, czemu warto zdecydować się na trwały materac piankowy Hilding.

 

Materace piankowe – jak rodzaj materiału wpływa na twardość, a co za tym idzie komfort użytkowania?

Wymiana materaca zawsze wiąże się z kosztami czy dodatkowymi wydatkami, dlatego w pewnym momencie warto zdecydować się na taką konstrukcję, która zapewni duży komfort podczas spania i jednocześnie pozwoli na odpoczynek wszystkim mięśniom. W odróżnieniu od materacy sprężynowych modele wykorzystujące piankę łatwiej dostosowują się do postury i kształtu ciała użytkownika, a także jego wagi, co pozwala na jeszcze wygodniejszy odpoczynek.

Materace piankowe marki Hilding dostępne w sklepie Sleepmed są wykonane z różnego rodzaju pianek, do których zaliczają się termoelastyczna, poliuretanowa, wysokoelastyczna lub zwykła. Każda z nich charakteryzuje się inną elastycznością, sprężystością, wielkością porów, jednak najważniejsza jest gęstość. To właśnie ten parametr wpływa na twardość i na to, czy dany materac z pianki trafi w gusta użytkownika. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów materace marki Hilding to sprawdzony wybór, który pozwoli na wartościowy sen czy wypoczynek niezależnie od sytuacji. 

 

Przed czym może uchronić wybór materaca na ten wykonany z pianki?

Komfortowy sen to podstawa funkcjonowania i to niezależnie od wykonywanego zawodu czy prowadzonego trybu życia. To, czy podczas tych kilku godzin leżenia uda się właściwie wypocząć może rzutować na cały nadchodzący dzień, a jednym z istotniejszych czynników, jaki mają na to wpływ, jest odpowiednio dobrany materac. Szeroki wybór materaców piankowych marki Hilding pozwala na znalezienie właściwego modelu, który zapewni odpowiednie podparcie dla wszystkich newralgicznych części ciała.

Różnego rodzaju urazy bioder czy ramion mogą wynikać z nieodpowiedniego ułożenia ciała. Dzięki wykorzystaniu materacu piankowego ciało zawsze będzie znajdowało się we właściwej pozycji, dając tym samym odpoczynek wszystkim intensywnie pracującym mięśniom. Co ważne, materace piankowe można łatwo dostosować do potrzeb użytkownika – dotyczy to również kształtu czy wymiaru.

 

Materac piankowy – uniwersalne rozwiązanie dla różnego rodzaju łóżek

Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na materac piankowy jest jego uniwersalność. Pianka znacznie łatwiej dostosowuje się zarówno do ciała danego użytkownika, jak i kształtu łóżka. Dzięki temu może być stosowana w łóżkach specjalistycznych przystosowanych do odchylania. Szybsza i przyjemniejsza rehabilitacja kręgosłupa to również argument za tym, by zdecydować się materac piankowy marki Hilding.

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama