107,6 FM

Górski Bieg Frassatiego - dwa warianty wobec epidemii

Co z planowanym na koniec czerwca rodzinnym wydarzeniem organizowanym przez "Gościa" i "Radio eM"?

Jedną z przestrzeni życia społecznego, którą szczególnie mocno wstrząsnęła epidemia COVID-19 są duże wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Do takich należy organizowany przez nas i pierwotnie planowany na 20 czerwca Górski Bieg Frassatiego z Dziecięcymi Biegami Frassatiego. W czerwcu przeprowadzenie imprezy w przewidzianej formule, która rok temu spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem uczestników, nie będzie możliwe. Dlatego proponujemy dwa rozwiązania.

Publikujemy komunikat w tej sprawie:

Drodzy Biegacze!


Nie chcemy dłużej trzymać Was w niepewności co do tegorocznego Górskiego Biegu Frassatiego.
Cały czas analizujemy rozwój sytuacji, prognozy, perspektywy prawne, możliwości organizacji imprezy rekreacyjno-sportowej w drugiej połowie czerwca. Na ten moment nie ma uzasadnionych podstaw, aby w ciągu półtora miesiąca sytuacja miała ulec na tyle dużej poprawie, by przeprowadzenie zawodów w znanej dotychczas formie było możliwe. Niestety tegoroczny Górski Bieg Frassatiego nie odbędzie się 20 czerwca. Co w związku z tym?
Proponujemy Wam następujące, dwustopniowe rozwiązanie: Wariant A: Jeśli warunki epidemiologiczne pozwolą impreza zostanie rozegrana w sobotę 26 września (tego dnia miał odbyć się odwołany Maraton Trzech Jezior, w którym wielu z Was również planowało uczestniczyć). Lista startowa zostaje automatycznie przeniesiona na ten termin. Jeśli komuś z Was ostatni weekend września nie odpowiada, do 11 maja poinformujemy w osobnym komunikacie o procedurach związanych z ewentualnym przeniesieniem pakietu na edycję 2021 lub zwrotach opłaty startowej. Ostateczną decyzję dotyczącą realizacji terminu wrześniowego ogłosimy najpóźniej 15 sierpnia. Do tego czasu prosimy o niedokonywanie opłat startowych przez osoby jak dotąd nieopłacone. Po potwierdzeniu terminu wrześniowego damy Wam kilka dni na dokonanie opłat, a osoby już zapisane będą miały pierwszeństwo startu. W razie niemożności bezpiecznego przeprowadzenia zawodów w terminie wrześniowym umożliwimy przeniesienie pakietu na edycję 2021 lub zwroty środków na takich samych zasadach jak osobom rezygnującym teraz.
Wariant B: Jeśli nie będzie możliwości przeprowadzenia imprezy we wrześniu, dowiecie się o tym najpóźniej 15 sierpnia 2020 r. Wtedy - jak opisaliśmy wyżej - będziecie mieli możliwość przeniesienia pakietu (termin 19 czerwca 2021) lub zwrotu na takich samych zasadach jak osoby rezygnujące teraz.
Szczegóły ewentualnych zwrotów podamy do 11 maja. Do tego czasu zastanówcie się czy możecie być z nami we wrześniu bądź w przyszłym roku. Nie ukrywamy, że przygotowania do tegorocznej edycji są zaawansowane. Medale już czekają, fullprintowe koszulki od Attiq do pakietów są już w fazie produkcji. Ci z Was, którzy byli w Międzybrodziu rok temu wiedzą, że staramy się robić imprezę na najwyższym poziomie, z bogatymi pakietami i wieloma atrakcjami, przy stosunkowo niskiej opłacie startowej. Bieg Frassatiego ma wyjątkowy charakter sportowego i rodzinnego święta, dlatego nie braliśmy pod uwagę wariantów w rodzaju startów falami czy w małych grupach. Nawet jeśli do czerwca dopuszczone zostaną imprezy do 50 osób, oznaczałoby to konieczność rezygnacji z Dziecięcych Biegów Frassatiego czy zabawy i strefy kibica na mecie. A to już nie byłby ten sam Górski Bieg Frassatiego.
Prosimy jeszcze o kilka dni cierpliwości i zrozumienia.

Bądźcie zdrowi i pełni nadziei, że niebawem życie wróci do normalności.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy