107,6 FM

Śląskie. Kopalnie stały się epicentrum koronawirusa w regionie

Koronawirus szaleje w śląskich kopalniach. Zakłady wydobywcze stały się epicentrum COVID-19 w regionie. Dlatego dziś [07.05.2020] ruszyły badania przesiewowe górników. Tak zdecydował rząd i Główny Inspektor Sanitarny.

Kolejni górnicy z kopalń Murcki-Staszic i Sośnica z koronawirusem. Nie przybywa jednak chorych w rybnickiej kopalni Jankowice, która pozostaje największym ogniskiem COVID- 19 w górnictwie. Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej informuje o najnowszych danych:

O sytuacja w kopalni Bobrek-Piekary, należącej do spółki Węglokoks Kraj informuje rzecznik spółki, Jarosław Latacz:

Dziś [07.05.2020] ruszyły badania przesiewowe górników pracujących w kopalniach, w których wystąpiła największa ilość zakażeń. Tak zdecydował rząd i Główny Inspektor Sanitarny. Od rana w pięciu punktach wyznaczonych przez  sanepid i dyrekcje kopalń, trwa proces pobierania wymazów w systemie drive-thru - informuje Alina Kucharzewska, rzeczniczka woj. śląskiego:

Od półtora tygodnia kopalnie Jankowice i Murcki-Staszic, gdzie potwierdzono najwięcej zakażeń, nie wydobywają węgla. Od środy wydobycie wstrzymała także gliwicka kopalnia Sośnica.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama