107,6 FM

Pielgrzymka miłośników koni

To chyba będzie pierwsza z pielgrzymek na Górę Świętej Anny, która dojdzie do skutku od początku pandemii.

Już w najbliższą niedzielę 17 maja odbędzie się 11 pielgrzymka miłośników koni i zaprzęgów konnych na Górę Świętej Anny.

Oczywiście obowiązuje stosowanie się do zasad epidemicznych, zakładanie maseczek i utrzymywanie co najmniej 2 m dystansu od siebie, ale ponieważ tradycyjnie pielgrzymka ta ma miejsce na zewnątrz, przy Trzech Krzyżach, a ze względu na obecność zwierząt i pojazdów jest dość rozproszona przestrzennie, nie powinno być to problemem.

Msza św. przy Trzech Krzyżach rozpocznie się o godz. 11.30.

Większość z pielgrzymek, zaplanowanych na kwiecień i maj nie była możliwa z powodu wybuchu pandemii i związanych z tym ograniczeń w gromadzeniu się i dopuszczalnej liczby osób w świątyniach. Nie spotkali się tak licznie, jak zwykle rowerzyści ani strażacy, nie zjadą się też 16 maja członkowie Dzieła Modlitwy w intencji Kapłanów „OREMUS”. Kolejne będą zależały od aktualizacji przepisów epidemicznych.

Jednak Msze św. w intencji tych grup zostały odprawione tak, jak w poprzednich latach, a franciszkanie zapraszają do indywidualnego nawiedzania annogórskiego sanktuarium.

Pielgrzymka miłośników koni   Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy