107,6 FM

Śląskie. Najwięcej zakażeń koronawirusem w Polsce. Wiceminister zdrowia apeluje o przestrzeganie wytycznych

Śląskie jak Wuhan? Czy naszej aglomeracji grozi zaostrzenie obostrzeń, a nawet wyznaczenie czerwonych stref jak w Lombardii? W ostatnich dniach najwięcej nowych zachorowań na COVID-19 jest w naszym regionie.

Jeżeli  Ślązacy będą przestrzegali obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - to uda się zapanować nad sytuacją w regionie. O tym przekonany jest wiceminister zdrowia. Waldemar Kraska wziął dzisiaj udział w posiedzeniu regionalnego sztabu kryzysowego. Jak mówił, nie będzie potrzeby odcinania woj. śląskiego od reszty kraju:

Źródłami zakażeń stały się kopalnie. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński uważa jednak, że sposobem na pandemię jest rozsądek i izolacja grup ryzyka, a nie zamrażanie gospodarki:

Prezydent Sosnowca zaapelował do administracji rządowej, aby podjęła decyzje z jak największą rozwagą i odpowiedzialnością, bez pośpiechu i pochopności, by na wszelki wypadek nie zamykała "wszystkiego co się da".

Obecny bilans zakażonych koronawirusem na Śląsku to 3708 osób, z czego 150 zmarło. Z powodu epidemii nie pracują 4 kopalnie, bo stały się ogniskiem COVID-19.

Czytaj także: Śląskie. Masowe testy na koronawirusa wśród górników. Od wtorku badania ich rodzin


 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama