107,6 FM

Archidiecezja katowicka. W sobotę święcenia prezbiteratu

W najbliższą sobotę 16 maja o godz. 10 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach trzech diakonów przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Metropolita katowicki poinformował o tym wydarzeniu w komunikacie przekazanym do parafii archidiecezji katowickiej.

Abp Skworc zwrócił uwagę, że obecna sytuacja epidemiologiczna zmieniła całkowicie nasze codzienne życie i pokrzyżowała wiele planów duszpasterskich. Dodał, że „nowa normalność” każe szukać nowych rozwiązań, dzięki którym choć po części będzie można zrealizować zaplanowane wydarzenia i odnaleźć się w zaistniałej rzeczywistości.

- Ze względu na obowiązujące ograniczenia w liturgii święceń prebiteratu nie będą mogli wziąć udziału wszyscy chętni diecezjanie - wyjaśnia  ks. Tomasz Wojtal, rzecznik metropolity katowickiego. - Dlatego zachęcamy do łączności w modlitwie i uczestnictwa poprzez transmisję internetową i za pośrednictwem diecezjalnego Radia eM - mówi. 

Metropolita katowicki poprosił także o modlitwę za kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach oraz w intencji nowych powołań do wyłącznej służby Bożej. - Pamiętajmy o tegorocznych maturzystach, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego na czas zdawanych egzaminów i rozeznawania życiowego powołania - czytamy w komunikacie. Hierarcha podziękował również kapłanom za ich posługę w tym niełatwym czasie, za obecność i dyspozycyjność dla parafian oraz podejmowane przez nich wirtualne inicjatywy duszpasterskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama