107,6 FM

Jak lojalni są klienci Netto?

Konkurencja między polskimi marketami jest naprawdę wysoka, a podstawą jej utrzymania jest uzyskanie lojalności klientów. Wierni kupcy, którzy systematycznie wracają do sklepu konkretnej sieci, bo uważają zakupy w niej za najbardziej wygodne lub chcą nabyć produkty dostępne wyłącznie w tej sieci są podstawą jej rozwoju oraz stabilnej pozycji na rynku. Jedną z sieci handlowych, aktywnie wzmacniających swoją pozycję na polskim rynku, jest Netto.

Netto to duńska sieć dyskontów, która z powodzeniem działa na rynku europejskim od ponad 20 lat. W tym czasie sklepy stały się jednym z najpopularniejszych w różnych krajach Europy, w tym w Polsce. W sumie sieć Netto liczy około 1400 różnych sklepów gotowych oferować swoim klientom produkty wysokiej jakości po niskich cenach. Możesz bezpłatnie zobaczyć gazetkę Netto, w której zaprezentowane są towary oferowane klientom na polskim rynku.

Na jakich zasadach funkcjonują sklepy Netto?

Sieć Netto pozycjonuje się jako sklepy, znajdujące się tuż obok klientów. Szczególny akcent jest kładziony na maksymalnie szeroki asortyment towarów w przystępnych cenach. Wystarczy jeden raz odwiedzić dyskont, by to właśnie on stał się miejscem systematycznych zakupów, co wcale nie jest dziwne - w Netto znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy, zaczynając od produktów żywieniowych, a kończąc na drobnych artykułach gospodarstwa domowego oraz środkach czystości.

Podstawą sukcesu na rynku są również towary produkowane pod marką własną. Ponadto sieć stara się utrzymywać klientów oferując też tematyczne towary przed okresami świąt i systematycznie uzupełniając stronę internetową ciekawymi dla użytkowników informacjami - przepisami dań, które można przygotować z zakupionych produktów, opisami produktów zagranicznych i, oczywiście, danymi o polskich producentach. Tutaj trzeba dodać, że większość towarów w Netto produkowana jest bezpośrednio w Polsce.

Poziom lojalności klientów Netto w Polsce

Wysoki poziom zaufania polskich klientów do sieci Netto nie jest dziwny - wszystkie niezbędne zakupy w tych sklepach można zrobić za absolutnie niewielkie pieniądze. Kierownictwo Netto jednak nie uznaje tych rozwiązań za wystarczające i systematycznie prowadzi badania lojalności klientów. W ciągu roku bierze w nich udział około 20 tys. osób, co pozwala uzyskać prawdziwe informacje, pozwalające na dalszy rozwój sieci.

Ponad 90% klientów zaznacza, że podczas wizyty w sklepach Netto klienci mogą znaleźć wszystkie towary z listy zakupów, ale najważniejszym jest bardzo wysoki poziom wskaźnika Net Promoter Score (NPS), na podstawie którego określana jest ogólna lojalność konsumentów wobec marki. Od kilku lat sklepy sieci uzyskują od 45 do 55 punktów NPS, w tym samym czasie większość innych dostaje ocenę, rzadko przekraczającą, 35 punktów.

Wykorzystanie rozwiązań NPS pozwala analizować:

  • systematyczność odwiedzania sklepów przez klientów;
  • średni koszt dokonanych przez nich zakupów;
  • zadowolenie z jakości zakupionych towarów;
  • szybkość reakcji na uwagi klientów itd.

Zmiany w sieci Netto skierowane na zadowolenie potrzeb klientów.

Badania, prowadzone wśród klientów Netto, pozwalają ustalić ich podstawowe potrzeby, a najważniejsze, że większość takich potrzeb zostaje szybko i skutecznie zaspokajana, wynikiem czego występuje:

  • stałe rozszerzanie asortymentu produktów dostępnych w Netto;
  • pojawienie się strefy o nazwie “Jarmark Netto”, w której można kupić towary z serii non-food;
  • tworzenie strony internetowej z ciekawymi i korzystnymi informacjami dla klientów.

Jeśli interesuje Cię, jak zaoszczędzić na produktach, na stronie Netto znajdziesz sporo informacji o tym, jak zrobić zakupy w sposób bardziej opłacalny i racjonalny. Celowi pomocy w zakupach służą również gazetki promocyjne Netto, dostępne całkiem za darmo w sklepach lub na jego stronie internetowej. Dostęp do najnowszych gazetek promocyjnych sieci oferuje również portal Rabato, na którym informacje o zniżkach aktualizowane są na bieżąco, co więcej można je przeglądać z dowolnego urządzenia, mającego dostęp do Internetu.

Strategia rozwoju obiecuje dobrą przyszłość

W oparciu o opinie klientów, sieć Netto opracowuje i rozwija swoją strategię. Każdy klient po zakupach w sklepie dostaje paragon z kodem, po wprowadzeniu którego na stronie internetowej Netto można wypełnić ankietę, przedstawiającą poziom zaufania użytkowników do sieci i zadowolenia z dokonanych zakupów. Wypełnianie kwestionariusza może okazać się sprawą bardzo opłacalną - do wygrania, wśród osób uczestniczących w ankietowaniu, są spore kwoty - od 100 zł do nawet 2000 zł. Uzyskane odpowiedzi pozwalają kreować długookresową strategię i krótkoterminowe plany, które w najbliższych latach powinny przyczyniać się do wysokiego poziomu lojalności klientów wobec sklepów Netto.

Netto - to jedna z najbardziej popularnych sieci handlowych w Polsce i z ciągle wzrastającą popularnością. Poziom lojalności konsumentów tej sieci jest naprawdę wysoki, a zróżnicowane działania, podejmowane w celu jego utrzymania i wzrostu, świadczą o dobrych perspektywach tych dyskontów.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama