107,6 FM

17.5.2020 | Instytut Kultury Św. Jana Pawła II | Niemieccy biskupi piszą list o wojnie

Wróćmy na początek do wydarzeń z ostatnich dni:

W przeddzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II czytamy o jego życiu w mediach watykańskich - pomaga nam w tym ks. Rafał Skitek w "Kościelnych kontekstach". Czy wiedzieliście, że za młodu przyszły papież był prezesem kółka ministranckiego?

Bardziej słuchał, niż mówił - taką cechę miał Jan Paweł II. O nim i stworzonym przezeń duszpasterstwie młodzieży w 2. części "Kościelnych kontekstów":

Jan Paweł II był ukształtowany przez polską kulturę i znaczenie kultury dla człowieka zawsze podkreślał. Z o. Michałem Paluchem OP, rektorem Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu Angelicum w Rzymie, rozmawiamy o tworzonym tam Instytucie Kultury Św. Jana Pawła II.

O. Michał Paluch mówi też m.in. o znaczeniu Angelicum dla samego Jana Pawła II, który tam studiował.

Biskupi niemieccy opublikowali list na okoliczność 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej. - To niespodzianka i zaskoczenie, tyle że nie odbił się w niemieckich mediach aż takim echem, jakiego byśmy się spodziewali - mówi z Berlina dziennikarz Tomasz Kycia:

- Kościół nie powinien bratać się z żadną władzą świecką, ale powinien działać w duchu Ewangelii - mówi o liście biskupów niemieckich Tomasz Kycia:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy