107,6 FM

Co w numerze? #21

O epidemii w regionie, obchodach 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II i innych wydarzeniach w zwolnionym nieco tempie życia.

"Staramy się przeżywać ten czas z wiarą - nie jako zły czas, ale czas, który dostaliśmy od Boga i w którym On daje nam też odpowiednie łaski" – mówi s. Bonita Machnik w wywiadzie o sytuacji w prowadzonym przez służebniczki Domu Pomocy Społecznej.

Tematów związanych z epidemią w najnowszym "Gościu Gliwickim" jest więcej - można przeczytać o rozpoczętym w szpitalu w Bytomiu leczeniu koronawirusa osoczem ozdrowieńców i podsumowaniu diecezjalnej zbiórki na respirator.

Drugim wiodącym tematem jest 100. rocznica urodzin Jana Pawła, obchodzona skromniej niż planowano. Piszemy o uroczystości w kościele w Dyrdach, gdzie znajduje się pierwszy w diecezji kościół pod wezwaniem Jana Pawła II, konkursie wiedzy "100 pytań na 100.urodziny" i darze młodzieży z parafii w Kuźni Raciborskiej.

Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja znakomitej wystawy o pielgrzymkach do Matki Boskiej Piekarskiej w materiałach SB, którą w internecie udostępnił katowicki IPN.

Oprócz tego jak zwykle informacje, relacje i zapowiedzi wydarzeń w diecezji i regionie.      

"Gość Gliwicki" na 24 maja jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy