107,6 FM

Barcelona, Real Madryt, Sevilla... Wracają do gry

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił w sobotę wznowienie rozgrywek ekstraklasy piłkarskiej po 8 czerwca. Zdaniem miejscowych mediów to oznacza, że pierwsze mecze ligowe w czasie pandemii koronawirusa będą rozgrywane od 12 do 14 czerwca.

„Rząd Hiszpanii i Ministerstwo Zdrowia, przy poparciu Rady Sportu, dają zielone światło na rozgrywanie meczów piłkarskiej La Ligi. Rozgrywki wrócą od tygodnia zaczynającego się 8 czerwca” – przekazał Sanchez na konferencji prasowej.

Prawdopodobnie od tego poniedziałku kluby ekstraklasy będą mogły prowadzić treningi w pełnym składzie osobowym. W ostatnim czasie było to możliwe w grupach. Media hiszpańskie twierdzą również, że rozgrywki zapewne zostaną wznowione 12 czerwca (piątek) i najbliższa kolejka potrwa do 14 czerwca.
W najbliższych dniach ma zostać ogłoszony terminarz.

Przerwa w futbolowych zmaganiach w Hiszpanii potrwa w tej sytuacji trzy miesiące. W Niemczech Bundesliga już gra od tygodnia, a za kilka dni na boiska wrócą piłkarze w polskiej ekstraklasie. Przedwcześnie rozgrywki zakończono np. we Francji, Belgii i Holandii.

Premier Sanchez powiedział, że 8 czerwca rozpocznie się kolejna faza „odmrażania” hiszpańskiego sportu. Tego dnia będą mogły wznowić sezon ligi, w tym dwie najwyższe piłkarskie. Od tego momentu będą też rozgrywane inne ważne wydarzenia sportowe. Muszą zostać zapewnione wszelkie środki bezpieczeństwa dla ich uczestników.

W tabeli ekstraklasy, po 27 kolejkach, prowadzi Barcelona 58 pkt, przed Realem Madryt 56 i Sevillą 47.

Hiszpania należy do krajów najbardziej dotkniętych koronawirusem, odnotowano ponad 230 tysięcy przypadków zainfekowania, a zmarło przeszło 28 tys. osób.

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama