107,6 FM

Jakub Chełstowski: W Śląskiem jest duże zainteresowanie wsparciem ze środków samorządowych i rządowych

W Śląskiem jest duże zainteresowanie wsparciem ze środków samorządowych i rządowych – mówił w Radiu eM Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego. W jego ocenie nie widać symptomów poważnego "schłodzenia" gospodarki w regionie.

Marszałek zauważył, że przedsiębiorcy w woj. śląskim chcą inwestować. Podkreślił, że samorząd województwa we współpracy z administracją rządową i Unii Europejskiej wyasygnował pokaźne środki na wsparcie dla biznesu. Jednocześnie władze województwa objęły pomocą finansową szpitale, nie tylko te, które są w ich zarządzie, ale też mniejsze szpitale, należące do powiatów, a które znalazły się w trudnej sytuacji.

Marszałek wyraził też przekonanie, że w wyniku pandemii nie ucierpi kultura, m.in. kontynuowany będzie projekt tworzenia Panteonu Górnośląskiego, który za kilka lat zabłyśnie pełnym blaskiem, jako miejsce upamiętniające, z okazji 100. rocznicy powstań śląskich, najważniejsze postaci w regionie. Podkreślił, że jest to inwestycja realizowana głównie ze środków państwowych, a każda inwestycja rządowa w kulturę w woj. śląskim jest bardzo cenna.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy