107,6 FM

Region. Konkurs literacki na temat rodziny

Mimo że pandemia uniemożliwiła organizację spotkań, XIII Metropolitalne Święto Rodziny rozpoczęło się zgodnie z planem. Jednym z wydarzeń jest konkurs literacki.

Historie rodzinne powiązane z hasłem XIII Metropolitalnego Święta Rodziny - "Rodzina przestrzenią spotkania" - to temat konkursu literackiego. Krótkie teksty prozatorskie powinny opisywać historie rodzinne związane z małymi ojczyznami. Teksty nagrodzone w konkursie znajdą się w książce, która zostanie wydana w przyszłym roku. Organizatorem jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, natomiast instytucje prowadzące to Biblioteka Śląska w Katowicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu.

"To właśnie w Rodzinie spotykają się pokolenia, wymienia się doświadczenia, wzrasta się we wspólnym budowaniu świadomości i odpowiedzialności za siebie i za drugiego człowieka. Spotkanie to nawiązywanie relacji, to wzajemne ubogacanie się i wspieranie. Prawdziwe i autentyczne spotkania zmieniają nasze życie. Mamy nadzieję, że refleksja nad Rodziną będzie inspiracją dla przygotowywanych prac literackich" - czytamy w regulaminie.

Każdy uczestnik może nadesłać tylko jeden tekst o objętości nie większej niż 10 stron maszynopisu. Praca musi być przygotowana w edytorze tekstowym i spełniać następujące wymagania, jeżeli chodzi o formatowanie: czcionka Times New Roman 12, marginesy 2,5 cm, odstępy między wierszami 1,5. Termin nadsyłania prac: 31 sierpnia 2020. Należy je dostarczyć do Biblioteki Śląskiej lub zabrzańskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Szczegółowe wytyczne są dostępne na stronach obu bibliotek.

Region. Konkurs literacki na temat rodziny   XIII Metropolitalne Święto Rodziny będzie mieć w tym roku inną formę niż zazwyczaj. materiały organizatora

O rozpoczęciu XIII Metropolitalnego Święta Rodziny w katowickiej katedrze przeczytasz tu: Śląsk: Metropolitalne Święto Rodziny w nowej odsłonie  oraz Abp Skworc do Jubilatów Małżeńskich: Należycie – do pokolenia semper fidelis, czyli zawsze wiernych!

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama