107,6 FM

Archidiecezja. Nowy utwór ku czci MB Piekarskiej

"Jaka Ona piękna" to nowa pieśń autorstwa Henryka Botora, do której słowa napisał ks. Bartłomiej Kuźnik. Streszcza wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z historią Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

W tekście ks. Kuźnik nawiązuje do pierwotnego wizerunku z piekarskiego wzgórza - to Matka Boża, która dziś czczona jest w Opolu.

"Jaka Ona piękna" - powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy zobaczył obraz w trakcie koronacji tego wizerunku na Górze św. Anny 21 czerwca 1983 roku. Obraz rzeczywiście robi ogromne wrażenie. W XVIII-wiecznej kronice ojców jezuitów zapisano, że "zda się jakoby ta Matka przedziwna oczyma Swymi na każdego patrzy, a choćby i tysiące było przytomnych, każdy z nich sądzi, że Matka Jezusa na niego samego Swym macierzyńskim okiem spogląda".

Tekst powstał na prośbę abp. seniora Damiana Zimonia. Muzykę skomponował Henryk Botor. Dwie pierwsze zwrotki pieśni niosą uniwersalny przekaz, natomiast dwie kolejne są nasycone symboliką odnoszącą się wprost do archidiecezji. Pojawia się m.in. herb abp. seniora Zimonia czy nawiązanie do okoliczności i miejsca, w którym powstał wizerunek. Przypomniany jest także tytuł Matki Bożej z Piekar - "Lekarka".

Na następnej stronie prezentujemy pełny tekst pieśni oraz wykonanie.

Przypominamy, że transmisja pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich rozpocznie się o godz. 13. Uczestniczyć w niej można m.in. za pośrednictwem radia eM.

Czekamy na zdjęcia czytelników, którzy uczestniczą w transmisji w swoich domach.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy