107,6 FM

Sławków. Tiry rozjadą miasto? Problem po zamknięciu ulicy w Dąbrowie Górniczej

Nie chcą tirów w mieście ani w Dąbrowie Górniczej, ani w Sławkowie. W ostatnich dniach zamknięto ul. Strzemieszycką w Dąbrowie, którą - jak dotąd - odbywał się ciężki transport do Euroterminalu w Sławkowie. Teraz tiry rozjeżdżają miasto, a władze protestują.

Czy tiry rozjadą Sławków? W ostatnich dniach zamknięto ul. Strzemieszycką w Dąbrowie Górniczej, którą - jak dotąd - odbywał się ciężki transport do Euroterminalu. Teraz tiry rozjeżdżają miasto. Przeciwko decyzji prezydenta Dąbrowy protestują w magistracie w Slawkowie.

Mówił Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa:

W Dąbrowie Górniczej odpowiadają,  że podobna sytuacja miasta miejsce w ich mieście - gdzie również przez lata mieszkańcy skarżyli się na 'rozjeżdżanie' ich dzielnic. Rozwiązaniem jest budowa łącznika pomiędzy S1 a Euroterminalem, ale inwestycja nie jest realizowana od lat.
Prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak, tłumaczy, że zmiana organizacji ruchu ma w końcu doprowadzić do budowy łącznika pomiędzy S1 a Euroterminalem:

Niestety, o realizację inwestycji na szczeblu rządowym zabiegają od lat nie tylko włodarze miast i gmin Zagłębia, ale między innymi również spółki prowadzące swoją działalność w Euroterminalu. Na razie apele pozostają bez echa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama