107,6 FM

Daniel Beger: Wyższe wpływy z podatku PIT to dobra wiadomość dla Świętochłowic

Wyższe wpływy z podatku PIT to dobra wiadomość dla Świętochłowic - powiedział w Radiu eM prezydent tego miasta Daniel Beger.

Prezydent Świętochłowic wyjaśnił, że wczoraj pojawiła się "jaskółka" zapowiadająca dobre wieści, czyli wzrost tych wpływów do kasy miejskiej w maju br. o ponad 40% w stosunku do maja 2019 r.

Gość "Rozmowy poranka" dodał, że Świętochłowice już w zeszłym roku mocno zaczęły ciąć wydatki budżetowe, do czego samorząd został zobowiązany przez Regionalną Izbę Obrachunkową w ramach programu naprawczego.

Odnosząc się do sytuacji w okresie pandemii, Daniel Beger wyraził opinię, że Świętochłowice jako pilotażowe miasto wprowadzało już dawno ulgi dla przedsiębiorstw, głównie komunalnych. Za obłudę polityczną uznał natomiast żądania opozycji w Radzie Miasta, aby biznes zwolnić całkowicie z czynszów. Prezydent wypomniał opozycji, że to jego poprzednik doprowadził do opłakanego stanu finanse miejskie.

Gość Radia eM zaapelował do mieszkańców Świętochłowic, ale także całej metropolii i Śląska, aby nie lekceważyć przedwcześnie zagrożenia koronawirusem i nie rezygnować m.in. z maseczek zasłaniających usta i nos.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy