107,6 FM

Wacław Czerkawski: Związkowcy oczekują nowego programu dla górnictwa

Związkowcy oczekują nowego programu dla górnictwa, dotychczasowy nie jest realizowany – powiedział w Radiu eM Wacław Czerkawski, przewodniczący Rady OPZZ woj. śląskiego.

Wacław Czerkawski: Związkowcy oczekują nowego programu dla górnictwa
Radio eM

Wacław Czerkawski powiedział, że przed wyborami prezydenckimi nie spodziewa się konkretów co do planu dotyczącego przyszłości górnictwa. W jego opinii doświadczenie pokazuje, że rząd może chcieć doprowadzić do zamykania kolejnych kopalń. Dodał, że to może wynikać z podpisanych przez Polskę zobowiązań w Unii Europejskiej. Potwierdził, że tego właśnie obawiają się górnicy. Jednocześnie przyznał, że w ramach tych restrukturyzacji w ostatnim czasie górnicy nie stracili miejsc pracy.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM zwrócił uwagę na poważną sytuację w branży motoryzacyjnej, gdzie spodziewana jest poważna redukcja zatrudnienia. Przewodniczący regionalnych władz OPZZ skrytykował tarczę antykryzysową 4.0, która – jak powiedział – zawiera zapisy, które sprzyjają pracodawcom, a nie pracownikom. O wzięcie tych ostatnich w opiekę związkowcy zwrócili się do premiera – zaznaczył Wacław Czerkawski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy