107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Zachęcam do aktu duchowej intronizacji Chrystusa

Zachęcam do aktu duchowej intronizacji Chrystusa, do otwarcia się na Niego, do powiedzenia Panem jest Jezus - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Dziś uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Metropolita katowicki zaapelował do wiernych o konsekwentne i wytrwałe stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Przypomniał, że wczoraj (18.06) wydał w tej sprawie zarządzenie, w którym m.in. udziela dyspensy od obowiązku udziału w Mszy św. w sytuacjach, kiedy kościół parafialny został zamknięty z powodów sanitarnych. Arcybiskup zachęcił w takich wypadkach do udziału w Mszach św. w sąsiednich parafiach. Po otwarciu świątyni, a w sytuacji, gdy księża przebywają wciąż na kwarantannie, duszpasterstwo powinni przejąć inni kapłani z tego samego dekanatu.

Abp Wiktor Skworc wyraził żal, że nie może w tym roku udzielić święceń prezbiteratu we wspólnocie franciszkańskiej w Katowicach-Panewnikach, ponieważ został objęty kwarantanną, podobnie jak biskupi pomocniczy i arcybiskup senior w archidiecezji katowickiej. Święceń franciszkanom udzieli abp Wacław Depo z Częstochowy.

O mniej emocji i więcej modlitwy za Kościół zaapelował metropolita katowicki w kontekście zarzutów, jakie ogłosił niedawno publicznie bp Edward Janiak pod adresem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Abp Wiktor Skworc wyraził zaufanie do Stolicy Apostolskiej, która otrzymała informacje na ten temat i ma wyjaśnić całą sprawę.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.