107,6 FM

Abp Skworc do przedsiębiorców: w imię społecznej solidarności zachowajcie miejsca pracy

W niedzielę 21 czerwca po raz piąty obchodzony będzie w Polsce Dzień Przedsiębiorcy. Z tej okazji na Jasnej Górze sprawowana będzie Msza Święta w intencji środowisk gospodarczych oraz przedsiębiorców. Metropolita katowicki - nie mogąc uczestniczyć w tym wydarzeniu osobiście - wzywa do modlitwy w tej intencji.

Dzień Przedsiębiorcy ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 9 czerwca 2016 roku. Czytamy w niej, że "uznając znaczenie działalności przedsiębiorców na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego kraju, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 21 czerwca Dniem Przedsiębiorcy. Dzień ten przyczyni się do wzmacniania świadomości i wiedzy społeczeństwa o procesach gospodarczych oraz o przedsiębiorczości."

Organizatorami wydarzenia na jasnej Górze są: Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. „Nie mogąc z powodu kwarantanny uczestniczyć w tym ważnym religijnie i społecznie wydarzeniu, serdecznie proszę duchowieństwo i wiernych świeckich do modlitwy za przedsiębiorców w tym trudnym dla nich czasie doświadczania skutków stanu epidemicznego” pisze w apelu abp Skworc.

W komunikacie razem z przedsiębiorcami dziękuje za działania polskiego rządu w zakresie ochrony i ratowania gospodarki i przedsiębiorczości w sytuacji kryzysu. Prosi też o dary Ducha Świętego dla przedsiębiorców, „aby roztropnie korzystając z programów pomocowych państwa, w imię społecznej solidarności zachowywali miejsca pracy."

Arcybiskup apeluje też do pracodawców, by wspierali wszystkich, których miejsca pracy są zagrożone. – Ochrona ekonomicznie najsłabszych,  sprawiedliwość, równomierne rozłożenie materialnych kosztów zmagania się z ekonomicznymi skutkami stanu epidemicznego są dzisiaj szczególnym wymogiem solidarności i miłości społecznej – podkreśla.

Hierarcha wskazuje, że dzisiaj wykonywanie zawodu przedsiębiorcy jest szczególnie wymagające. Dlatego zachęca do modlitwy z nimi i za nich, aby "mężnie podejmowali nowe wyzwania jakie niesie dynamicznie zmieniająca się sytuacja gospodarcza w skali lokalnej i globalnej."

Jak podkreśla, ważna jest troska o pracobiorców i ich rodziny, "budowanie zgodnie współpracującej wspólnoty, ukierunkowanej na dobro wspólne."

W komunikacie skierowanym do pracodawców i przedsiębiorców zachęca do szczególnej modlitwy za nich w przypadającym w niedzielę 21 czerwca Dniu Przedsiębiorcy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama