107,6 FM

80, 90 czy 140 na 200? Specjaliści z Hilding Anders doradzają jak dobrać właściwy materac

W doborze materaca czeka na nas wiele wyzwań. Jednym z najważniejszych jest odpowiedni dobór wymiarów materaca. Zastanówmy się, jaki rozmiar będzie najlepszy w naszym wnętrzu.

Materace w służbie zdrowego snu – podstawowe kwestie okiem eksperta

Materac to klucz do odpowiedniego wypoczynku. Nie bez powodu można tu mówić o „podstawie” snu. Podłoże musi spełniać wymagania, jakie stawia przed nim organizm ludzki. To bardzo skomplikowany mechanizm – nie jest łatwo go zadowolić. Odpowiednio dobrany materac zdecydowanie pomaga w zdrowym śnie. To nie tylko kwestia ergonomii i wygody, chociaż ta jest kluczowa. Ma znaczenie także dla naszej kondycji psychicznej, stanu naszych pleców i samopoczucia. Nie zapominajmy również o innych aspektach. Liczy się też higiena snu – zwróćmy uwagę na parametry takie jak antybakteryjność i hipoalergiczność. Nie pozwólmy, by grzyby, bakterie i inne mikroby zakłócały nasz odpoczynek. Wybór materaca wiąże się też z doborem odpowiedniej dla nas twardości. Pomimo faktu funkcjonowania odpowiedniej skali – od H1 do H4 – przeważnie jest to kwestia naszych własnych upodobań. Materace H1 dedykowane są osobie lekkiej – poniżej 60 kilogramów. Materace H2 to modele przeznaczone dla osób ważących do 80 kilogramów. Materace twarde – H3 i H4 – dedykowane są odpowiednio osobom o wadze do 100 kilogramów i od 100 kilogramów wzwyż. To absolutnie podstawowa wiedza, którą musimy posiadać podczas wyboru materaca. Pamiętajmy, że nie ma idealnych materacy, ale znając zagadnienia z tego tematu, zwiększamy swoją szansę na idealny produkt konkretnie dla nas. Teraz przejdźmy o krok dalej – jaki rozmiar materaca powinniśmy wybrać i jaki producent będzie dla nas odpowiedni?

 

Gabaryty materaca – jaki materac dla jednej, a jaki materac dla dwóch osób?

Wielkość materaca to kluczowy parametr. Przeważnie stanowi on pewną przeszkodę dla naszego wyboru. Musimy ograniczać się do produktów, które wpasują się w nasze wnętrze lub zmieszczą się do ramy łóżka. Materace 80x200 są na przykład skierowane do najmniejszych pomieszczeń. Są to bardzo typowe gabaryty, które mogą zapewnić wypoczynek osobie o normalnej budowie ciała. Często lepiej się sprawdzają materace 90x200 – to dla takich rozmiarów dedykowana jest większość ram łóżek (mają one około 100x210 cm). Jeśli zaś chodzi o materace większe, materace 140x200, 160x200, 180x200 – są to modele dwuosobowe. Wymiar 140x200 jest umownym wymiarem granicznym, najmniejszym polecanym dla dwóch osób. W większości przypadków jest tak, że najpierw wybieramy rozmiar materaca, a potem dopiero szukamy odpowiedniego modelu. Nie jest to jednak reguła, jak pokazuje przykład marki Hilding Anders. W ofercie Hidling znajdują się różne rozmiary renomowanych modeli, takich jak Hilding Tango czy uwielbiany nad Wisłą Hilding Fandango. Pozwala to klientowi na dowolność w kwestii gabarytów i skupienie się na bardziej istotnych parametrach, takich jak okres gwarancyjny, konstrukcja (np. piankowa kontra kieszeniowa), jakość materiałów i obecność certyfikatów medycznych. W Hilding Anders przykłada się do nich szczególną uwagę. Produkowane materace mają przede wszystkim służyć klientowi, zapewniać mu jak najlepszy odpoczynek i towarzyszyć mu przez lata. Muszą być więc trwałe, niepodatne na odkształcenia, odporne na działanie wilgoci i mikroorganizmów, a także ergonomiczne i wygodne. Hilding Anders od lat pracuje nad najlepszymi technologiami w obszarze produkcji materacy – doświadczenie, pasja, misja i filozofia marki sprawiają, że zdobywa ona kolejne rynki na całym świecie.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama