107,6 FM

Sekretariat KEP: COVID-19 wykryty u kolejnych pracowników

Biuro prasowe KEP poinformowało na Twitterze, że koronawirus został wykryty u kolejnych pracowników sekretariatu. Łącznie zarażonych jest osiem osób, w tym pięć sióstr mieszkających w budynku i troje pracowników przebywających poza sekretariatem.

"Informujemy, że w dalszym dochodzeniu inspekcji sanitarnej w kierunku wirusa SARS-CoV-2 wykryto u trzech osób pracujących w Sekretariacie KEP zakażenie. W sumie zakażonych jest osiem osób: pięć sióstr mieszkających w SKEP oraz troje pracowników przebywających poza Sekretariatem KEP" - napisano we wtorek w komunikacie umieszczonym na Twitterze Konferencji Episkopatu Polski.

Sekretariat został 8 czerwca poinformowany przez sanepid, że jeden z interesantów, który był w budynku 2 czerwca, ma wynik pozytywny na COVID-19. W związku z tym Sekretariat KEP podjął działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych, w tym została wprowadzona kwarantanna.

O przebiegu sytuacji rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik poinformował 12 czerwca, podając, że "wyniki badań, przekazane 12 czerwca, nie stwierdziły koronawirusa u pracowników Sekretariatu KEP, którzy mieli kontakt z tym interesantem, ale stwierdzono koronawirusa u pięciu sióstr mieszkających w Sekretariacie KEP".

W konsekwencji dalszego dochodzenia inspekcji sanitarnej wykryto kolejne trzy osoby zakażone, będące pracownikami Sekretariatu KEP, ale mieszkające poza budynkiem. Nie wykryto następnych chorych wśród mieszkańców sekretariatu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama