107,6 FM

Na pomoc lekarzom: licytacja tronu papieskiego z trykotami piłkarskich reprezentacji Włoch i Argentyny

Kolejnym przedmiotem, jaki papież Franciszek przekazał do licytacji na dobre cele, jest tron papieski z trykotami piłkarskich reprezentacji Włoch i Argentyny. Papieski tron w stylu barokowym jest wykonany z drzewa pomalowanego na srebrny kolor, z białym siedzeniem.

Na wewnętrznej części oparcia pokazany jest trykot Squadra Azzurra - reprezentacji Włoch, natomiast na tylnej części widnieje koszulka reprezentacji argentyńskiej z napisem „Papa Francesco”. Tron jest pamiątką towarzyskiego meczu reprezentacyjnych drużyn obu krajów, rozegranego w sierpniu 2013 roku w Rzymie na cześć papieża Franciszka.

Kwota otwierająca licytację na platformie charitystars.com wynosi 2000 euro. Dochód z aukcji przeznaczony jest na wsparcie inicjatywy „We Run Together - Supporting our team”.

Akcja ma wspomóc dwa szpitale: w Brescii i Bergamo. Pieniądze zostaną wypłacone obsłudze medycznej i lekarzom jako wyraz uznania dla ich „niezmordowanego zaangażowania”, poinformował dom aukcyjny.

Niedawno zlicytowany został rower wyścigowy, podarowany papieżowi przez trzykrotnego kolarskiego mistrza świata Petera Sagana ze Słowenii. Rower w watykańskich kolorach, białym i żółtym, został sprzedany za 30 tys. euro.

Jednym z organizatorów akcji jest kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury. W inicjatywie uczestniczy ponadto watykański klub sportowy Athletica Vaticana, Związek Lekkiej Atletyki regionu Lacjum oraz wydział sportu włoskiej policji finansowej.

„We Run Together” był początkowo planowany w formie biegu na cele dobroczynne, który miał się odbyć w Castelporziano koło Rzymu. W biegu mieli wspólnie uczestniczyć paraolimpijczycy, sportowcy niepełnosprawni umysłowo, amatorzy, migranci i więźniowie, aby w ten sposób zaświadczyć o integracji. Z powodu pandemii koronawirusa współzawodnictwo sportowe zamieniono na aukcję internetową.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama