107,6 FM

Archidiecezja przemyska ogłosiła zbiórkę na rzecz powodzian

W niedzielę 5 lipca we wszystkich parafiach archidiecezji przemyskiej odbędzie się zbiórka na rzecz poszkodowanych w wyniku ulewnych opadów deszczu i związanych z tym podtopień, do których doszło w ostatnich dniach w wielu miejscach na Podkarpaciu.

"Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach archidiecezji przemyskiej w 14. niedzielę zwykłą, tj. 5 lipca 2020 r. " - napisano w komunikacie na stronie archidiecezji.

Dodano, że zebrane ofiary należy przekazać do Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

Jak podał w niedzielę rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski, najtrudniejsza sytuacja związana z silnymi opadami deszczu jest obecnie w pow. jasielskim na Podkarpaciu, gdzie ostatniej doby odnotowano prawie 600 zdarzeń. Z zalanych budynków strażacy ewakuowali 29 osób.

Ostatniej doby Państwowa Straż Pożarna odnotowała w sumie 2335 interwencji związanych z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych, z czego większość dotyczyła wypompowywania wody. Najwięcej, oprócz woj. podkarpackiego, było ich w woj.: śląskim i mazowieckim.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama