107,6 FM

Przejedzie Polskę wzdłuż i wszerz, by modlić się w katedrach za biskupów

Kamila Rozenek wyruszyła 1 lipca z Wrocławia na nietypową pielgrzymkę po całym kraju. Odwiedzi wszystkie 58 kościołów katedralnych w 54 miastach, by modlić się w nich za biskupów.

Rozpoczęła od Wrocławia, w którym mieszka. 1 lipca uczestniczyła w porannej Mszy św. w archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela. Następnie ruszyła do Świdnicy, a potem do Legnicy. Na drogę pobłogosławił jej bp Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy wrocławski.

W 25 dni odwiedzi 58 świątyń (42 katedry i 16 konkatedr). Według orientacyjnego planu, podróż zakończy 26 lipca w Przemyślu.

- Planowanie na więcej niż jeden dzień nie ma sensu. Nie znam więc szczegółów. Na razie wiem, że jadę na północ, potem na wschód, a później zobaczę. Pomysł takiej pielgrzymki nie wynika z żadnej konkretnej sytuacji. Pojawiło się we mnie konkretne pragnienie, żeby stanąć i modlić się we wszystkich katedrach w Polsce. Przede wszystkim za biskupów o ich odnowienie, odbudowanie relacji z Panem Bogiem. Jest jak jest i mam przekonanie, że biskupi jako nasi bracia potrzebują dużo modlitwy. Ja chciałabym się w tę modlitwę włączyć oraz zaprosić do niej innych - zapowiada K. Rozenek.

Poruszać się będzie transportem kolejowym. Zaprasza wszystkich chętnych do towarzyszenia jej w tej pielgrzymce poprzez modlitwę - łączenie się przez internet albo na żywo w konkretnych katedrach. Sama zobowiązała się do relacjonowania swojej podróży na profilu na Facebooku pod nazwą "Memotokos - Spójrz na niebo".

Jeździ po Polsce i modli się w katedrach za biskupów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama