107,6 FM

Dr Janusz Michałek: Nie brakuje inwestycji, które ożywiają wychodzącą z okresu pandemii gospodarkę

Nie brakuje inwestycji, które ożywiają wychodzącą z okresu pandemii gospodarkę – mówił w Radiu eM dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dr Janusz Michałek: Nie brakuje inwestycji, które ożywiają gospodarkę po pandemii (7.07.2020)
Radio eM

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM zaznaczył, że koniecznością stało się skrócenie łańcucha dostaw. W związku z tym światowi inwestorzy szukają nowych miejsc prowadzenia produkcji poza Azją i znajdują je w Polsce, także na Śląsku. Prezes przypomniał, że w ostatnich dniach w Zabrzu została sprzedana amerykańskiemu inwestorowi działka za rekordową cenę. KSSE zależy jednocześnie na małych rodzimych przedsiębiorstwach – mówił prezes, dodając, że duże sobie poradzą, a oferta strefy specjalnej ma służyć właśnie mniejszym.

Dr Janusz Michałek podkreślał niezwykłą żywotność naszego biznesu i odwagę polskich przedsiębiorców, którzy po okresie spowolnienia wywołanego epidemią koronawirusa bardzo szybko otworzyli się na ponowną działalność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy