107,6 FM

Festiwal Życia 2020 zakończony. Blisko 900 zarejestrowanych uczestników

Dobiegł końca 3. Festiwal Życia. To impreza, która odbywa się w Kokotku - dzielnicy Lublińca. W tamtejszej przystani organizuje ją Oblackie Centrum Młodzieży "Niniwa". W tym roku - z uwagi na obostrzenia związane z pandemią - wydarzenie odbyło się wyłącznie online.

Uczestnicy Festiwalu Życia w tym roku spotkali się wyłącznie w Internecie. Trzecia edycja imprezy organizowanej przez Oblackie Centrum Młodzieży "Niniwa" tym razem nie mogła odbyć się w zwykłej formie - z uwagi na pandemię.

Ale już teraz można powiedzieć, że uczestnicy - dopisali. Mówi o. Tomasz Maniura, oblat, duszpasterz młodzieży:

Codziennie rano uczestnicy brali udział w transmisji jutrzni; następnie wykonywali zadania przesłane im przez organizatorów oraz we własnych parafiach chodzili na Msze Święte. Wieczorami słuchali zaś nadawanych z Kokotka konferencji.

Do Kokotka przyjechały  osoby dające świadectwa i głoszące konferencje. Wśród nich - Sylwia Jaśkowiec - wielokrotna medalistka biegów narciarskich. Jak przyznaje, nic nie zastąpi spotkań twarzą w twarz. Liczy jednak że zdalna forma też przyniesie owoce:

Na festiwal oficjalnie zarejestrowało się ponad 880 osób, ale w częściach otwartych mogli brać udział wszyscy chętni, również bez rejestracji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama