107,6 FM

W jakiej sytuacji warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Po przylocie do docelowego portu lotniczego przed podróżującym zawsze pozostaje problem ostatecznego wydostania się z lotniska. Można skorzystać z komunikacji miejskiej lub taksówki, ale bardzo możliwe, że lepszym i ekonomiczniejszym rozwiązaniem okaże się wynajem samochodu.

Wypożyczalnia samochodów na lotnisku

Właściwie każdy port lotniczy ma wśród lokali usługowych dostępnych kilka wypożyczalni samochodów. Co istotne, np. w przypadku sieci CarFree można skorzystać z ich oferty nie tylko w punkcie odbioru pojazdu, ale przede wszystkim poprzez wygodną stronę internetową. W takim przypadku pracownik na miejscu będzie dysponował już gotową do podpisania umową, a auto zostanie podstawione – całość formalności można więc zamknąć w dosłownie kilka minut.

Idealnym przykładem jest wypożyczalnia samochodów w Katowicach na lotnisku Pyrzowice. Obiekt ten znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od serca aglomeracji. Mając do załatwienia parę spraw w kilku miastach, dostęp do auta zwróci się już na starcie – korzystanie z usług komunikacji miejskiej jest tu dość uciążliwe i czasochłonne. Tymczasem wykorzystanie przez dwa dni poręcznej Skody Citigo to wydatek nieprzekraczający 200 zł, co przy dwójce pasażerów jest niesamowicie ekonomicznym rozwiązaniem. Nawet po doliczeniu opcjonalnego ubezpieczenia, którego pełna wersja kosztuje 60 zł na dzień, wciąż jest to oferta rzecz wręcz bezkonkurencyjna.

 

Auto na dłuższą podróż

Jeśli w rodzinie jedynym pojazdem jest mały, miejski kompakt, to przed dłuższą podróżą również warto rozważyć skorzystanie z usług wypożyczalni. Już auta z segmentu C oferują o wiele większy komfort przemieszczania się, głównie za sprawą nieco lepszych wersji silnikowych i bardziej dopracowanego wnętrza. Rodziny z dziećmi z pewnością chętnie skłonią się w stronę oferty związanej z pojazdami w nadwoziu kombi, pozwalającym na bezproblemowe zapakowanie wielu rzeczy do obszernego bagażnika.

 

Pojazd na przeprowadzkę

Podczas przeprowadzki nie za każdym razem trzeba korzystać z drogich i nie zawsze solidnych usług firm transportowych. Jeśli dysponujemy możliwościami przeniesienia wszystkich sprzętów we własnym zakresie, np. z pomocą rodziny, to nieco tańszym rozwiązaniem będzie podstawienie np. Peugeota Boxera tuż pod dom. Dzięki temu wszystkie czynności można wykonać w pożądanym przez siebie tempie, nawet w późnych godzinach wieczornych. Nie ma też zależności cenowej przy liczbie kursów – liczy się jedynie stawka dobowa.

 

Istnieje jeszcze wiele innych okazji, podczas których korzystanie z opcji wynajmu auta jest bardzo opłacalne. Ciekawym przykładem może być średnioterminowe wypożyczenie samochodu, gdzie za dobrej klasy pojazd trzeba zapłacić nieco ponad 2000 zł miesięcznie. Bardzo popularne jest też wynajmowanie dziewięcioosobowych vanów na czas wakacji, bo zazwyczaj przy podziale na wszystkich chętnych jest to niesamowicie opłacalne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, żeby korzystać jedynie z usług sprawdzonych firm takich jak CarFree, gdzie nie ma ukrytych kosztów i szkodliwych zapisów w umowach.

Przeczytaj również: Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Polsce?

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama