107,6 FM

Rzecznik CBA: Wraz z b. ministrem Sławomirem N. zatrzymano b. dowódca JW GROM Dariusza Z.

Gdańskie CBA zatrzymało wraz z byłym ministrem transportu Sławomirem N. byłego dowódcę JW GROM Dariusza Z i przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P. – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Gdańskie @CBAgovPL zatrzymało b. posła na Sejm RP, b. min. transportu, byłego szefa ukraińskiej Państwowej Służby Dróg Samochodowych (Ukravtodor) Sławomira N., a także Dariusza Z., b. dowódcę JW GROM i przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P. Szczegóły wkrótce!" – napisał w poniedziałek na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Wcześniej Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała o zatrzymaniu w poniedziałek Sławomira N. Były minister transportu został zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr, zatrzymanie N. to efekt międzynarodowego śledztwa prowadzonego przez wspólny zespół prokuratorów z Polski i Ukrainy, a także funkcjonariuszy CBA i ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU.(

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama