107,6 FM

16.07.2020 |Gabi Gąsior

Czasem na hamaku nostalgicznie, czasem rytmy tak skoczne, że trzeba uważać, by uniknąć wywrotki, tym bardziej, gdy na hamak lubią wspinać się maluchy…

 

16.07.2020 |Gabi Gąsior  

Zastanawiam się dziś, jaką muzykę wybierze dla nas Gabi Gąsior, dla której muzyka jest pierwszym dziecięcym rodzinnym wspomnieniem – swego czasu mówiła tak: "Muzyka zawsze była u nas obecna, wypełniała mieszkanie po brzegi. Muzyka łączyła nas i dzieliła… z każdego pokoju wyłaniała się w innej odsłonie i przemieniała kolejno w dźwięk skrzypiec, pianina, saksofonu, aż w końcu w głęboki, altowy śpiew mamy i szalone, nieparzyste rytmy bałkańskich melodii wygrywanych przez tatę na akordeonie… Z czasem zrozumiałam, że ta różnorodność jest bogactwem, moją ojcowizną. Dzięki niej wiem, że muzyki nie można zamknąć w nutach i taktach, wtedy stałaby się martwa… a przecież muzyka gra cały czas na ziemi i w niebie. Rozbrzmiewa tam Nową Pieśnią. I właśnie za to dziękuję Bogu.”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Rozmowy w hamaku

Rozmowy w hamaku  

Lato 2020 różni się od wakacji jakie znam. Być może nie uda się wypoczywać w sposób, do którego przywykliśmy - w końcu wiele atrakcji stało się niedostępnych. Dlatego proponujemy Wam „Rozmowy w hamaku", w których będziemy szukać harmonii, radości i odpoczynku razem z naszymi ulubionymi artystami i sportowcami.

Programy