107,6 FM

Łukasz Horbacz: Nie mówmy o pro- i antywęglowych poglądach, ale o "czystym węglu"

Nie mówmy o pro- i antywęglowych poglądach, ale o "czystym węglu" - apelował na antenie Radia eM Łukasz Horbacz, Prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla. Podkreślił, że jakość węgla jako paliwa w naszych domach znacznie się poprawiła w ostatnich latach.

Łukasz Horbacz: Nie mówmy o pro- i antywęglowych poglądach, ale o "czystym węglu"
Radio eM

Gość Radia eM potwierdził, że na zwałach jest niewiele węgla opałowego, o czym informowała ostatnio prasa, ale uspokoił, że nie powinno go zabraknąć dla odbiorców, którzy teraz właśnie zaopatrują się w opał na zimę. Dodał, że za sprzedawcami węgla trudny czas pandemii, kiedy sam kontakt z klientami był znacznie utrudniony.

Łukasz Horbacz zwrócił uwagę na niedawne badania jakości powietrza w miastach Małopolski, z których wynika, że całkowity zakaz palenia węglem w domach w Krakowie nie przyniósł oczekiwanych efektów. Stan zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi jest tam bowiem porównywalny z miastami, w których takich regulacji nie wprowadzono.

Prezes Izby podkreślił, że węgiel wciąż jest najtańszym i przez to najbardziej dostępnym paliwem dla indywidualnych odbiorców. Jego jakość w sprzedaży bardzo się podniosła, wprowadzono nowe regulacje prawne, które mają na to wpływ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..