107,6 FM

Grzegorz Sikorski: Jeśli chodzi o rynek pracy, jestem umiarkowanym optymistą

Jeśli chodzi o rynek pracy, jestem umiarkowanym optymistą - mówił w Radiu eM dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Grzegorz Sikorski. Dodał, że jeśli nie wydarzy się nic złego, to pod koniec lata powinny zrównać się liczby wyrejestrowań i nowych rejestracji bezrobotnych w woj. śląskim.

Grzegorz Sikorski: Jeśli chodzi o rynek pracy jestem umiarkowanym optymistą
Radio eM

Dyrektor WUP zaznaczył, że tarcze antykryzysowe - zarówno rządowe, jak i wprowadzone przez samorząd woj. śląskiego - pozwoliły uchronić wiele miejsc pracy. Wojewódzki Urząd Pracy wypłacił pracodawcom 1,2 mld zł jako dofinansowanie wypłat dla pracowników, drugie tyle wypłaciły urzędy powiatowe. Ale nawet w okresie największego zamrożenia gospodarki, czyli w kwietniu, do WUP w Katowicach napłynęło kilka tysięcy ofert pracy w poszukiwaniu pracowników. Dotyczyło to zwłaszcza handlu i gastronomii. Natomiast branża turystyczna obecnie odnotowuje duże problemy.

Gość Radia eM zapewnił, że służby pracy są gotowe do ewentualnego wsparcia osób odchodzących z pracy w różnych firmach w związku z restrukturyzacją branży górniczej. Poza pieniędzmi ważne są jednak także nowe miejsca pracy dla tych osób. Rynek jest coraz bardziej chłonny, choć oczywiście zawsze dobre widziani są inwestorzy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy