107,6 FM

Kredyt hipoteczny Millenium - kiedy trzeba dokupić ubezpieczenie?

Banki często wymagają od swoich klientów wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, jako koniecznego warunku podczas składania wniosku o kredyt hipoteczny. Z jednej strony jest to zrozumiałe, ponieważ kredyty hipoteczne są zaciągane na wysokie kwoty i banki chcą zabezpieczenia na wypadek, kiedy klient nie mógłby spłacić kredytu. Jak to wygląda w przypadku kredytu hipotecznego w banku Millenium? O tym, jakie ubezpieczenia są wymagane podczas składania wniosku o kredyt mieszkaniowy, dowiesz się z tego tekstu.

Bank Millenium działa w Polsce już 31 lat, z jego usług korzysta 2,6 mln klientów, zarówno indywidualnych, jak i firm. Millenium jest bankiem nastawionym  na udzielanie właśnie kredytów hipotecznych. Obecnie plasuje się na 6-7 miejscu w naszym kraju pod względem ilości podpisanych umów. Jest również wysoko oceniany pod względem korzystnych warunków kredytowych, jakie ma do zaoferowania. Millenium udzielając kredytu hipotecznego, może sfinansować nawet 90% wartości nieruchomości.

Jak wygląda kredyt hipoteczny w Banku Millenium?

Kredyt hipoteczny w Millenium można przeznaczyć na zakup domu lub mieszkania, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, na jego budowę, na remont i modernizację oraz refinansowanie kredytu mieszkaniowego. Oprocentowanie kredytu hipotecznego w Banku Millennium wynosi obecnie 2,34%, marża 2,10%, a wymagana minimalna kwota wkładu własnego to 10% wartości nieruchomości, dzięki czemu więcej osób może mieć szansę zakupu własnego mieszkania. W przypadku, kiedy nasz wkład własny jest większy, od 20% wzwyż, możemy liczyć na lepsze warunki i niższy koszt kredytu.

W przypadku kredytów przyznawanych na zakup nieruchomości, które są  już wybudowane, istotne jest to, z jakiego rynku pochodzą.  W zależności od tego, czy jest to mieszkanie z rynku pierwotnego, czy też wtórnego, może mieć to wpływ na cenę całego kredytu. Dlaczego? Bank Millenium udzielając kredytu hipotecznego, zanim nastąpi wpis do księgi wieczystej, wymaga ubezpieczenia pomostowego, wysokości 1% rocznie od udzielonej kwoty kredytu. W praktyce oznacza to wyższe oprocentowanie przez czas oczekiwania wpisu do księgi wieczystej, które jest zabezpieczeniem banku, zanim stanie się on właścicielem nieruchomości. W przypadku nieruchomości z rynku wtórnego, gdzie nie trzeba zakładać nowych ksiąg wieczystych, trwa to zazwyczaj krócej, około kilku tygodni. W przypadku nowych nieruchomości, dla których trzeba zakładać nowe księgi wieczyste, może trwać to do kilku miesięcy.

W przypadku zaciągnięcia kredytu hipotecznego na budowę domu Bank Millenium wypłaca kredyt w transzach i dopiero w momencie rozliczenia się z jednej transzy, klient może otrzymać od banku drugą, co stanowi zabezpieczenie przed niewywiązaniem się z umowy.

Wiele informacji na temat kredytu hipotecznego w Banku Milenium znajdziemy na stronie Blog Kredytowy.

Jakie ubezpieczenia są obowiązkowe w przypadku kredytu hipotecznego?

Bank Millenium udzielając kredytu mieszkaniowego, wymaga wykupienia ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wysokości 0,0075% wartości nieruchomości, polisy na życie oraz ubezpieczenia pomostowego, które obowiązuje do momentu wpisania banku do księgi wieczystej, jako właściciela nieruchomości. Z tym momentem ubezpieczenie się kończy i bank obniża marżę, przez co obniża się również wysokość rat.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama